Пн-Пт 09:00-17:30

Все про технології ультразвукової мийки

Сортувати
  Все про технологію ультразвукової мийки     
 
  Переваги ультразвукового очищення.
  Ультразвукове очищення дозволяє досягти максимальної чистоти за менший час, ніж звичайні методи очищення, такі як ручне миття, очищення розпиленням або аналогічні.
Ультразвук ефективно видаляє забруднення, такі як: шліфувальні та полірувальні пасти, абразив, мех. додатки та тирса, мастильні матеріали та емульсії, що охолоджують. Хоча кавітація, викликана ультразвуком, є є інтенсивною, вона не пошкоджує крихкі або складні механізми й може виконуватися некваліфікованим персоналом.

  Як працює ультразвук.

  Ультразвук – це звукові коливання з частою понад 20000 герців (20 кГц).

  Як створюється ультразвук в рідині.
  Високочастотний струм від генератора енергії надходить на ультразвуковий перетворювач, робочим елементом якого є дві п'єзокерамічні пластини. Датчик прикріплений до дна або стінки ванни та викликає коливання, які передаються мийній рідині. Швидке ущільнення та розущільнення призводить до кавітації, яка полягає у швидкому утворенні та зникненні вакуумних мікробульбашок, що призводить до ударних мікрохвиль і викликає інтенсивне, але контрольоване відділення частинок, що забруднюють,  від деталі об'ємі рідини у цілому.
Низька частота УЗВ – «агресивна» кавітація, мала кількість бульбашок
Висока частота УЗВ – «м'яка» кавітація, велика кількість бульбашок.  Для тонких і крихких деталей та елементів необхідно застосовувати УЗВ високої частоти. Для ефективного очищення оптимальна потужність ультразвуку становить 6-10 Вт/л.  Обмеження по УЗВ очищенню: м'які поверхні абсорбуючі УЗВ і виключають кавітацію.

 
 
  Вплив ультразвукових коливань на поверхню мийного засобу.
 
  Сучасні одночастотні мийки використовують складні системи відстеження частоти для отримання рівномірного розподілу кавітаційного тиску у всьому обсязі рідини і таким чином поліпшення якості очищення.  Компанія ULTRON має таку опцію під назвою USP, яка крім зменшення явища стоячої хвилі, забезпечує стабільну роботу пристрою при зміні навантаження, температури та часу.


   

 
Рідини, що застосовуються для УЗВ мийок: хлоровані, вуглеводневі сольвенти, спирти та водні середовища. Найкраща кавітація досягається у водних очисниках, особливо у продуктах спеціально розроблених для УЗВ очищення, т.к. ПАР та інші компоненти мийних засобів по-різному впливають на процес утворення кавітаційних бульбашок.
 
  Оптимальний час обробки в УЗВ становить 2…5 хвилин, однак у разі важких забруднень очищення може здійснюватися і кілька годин.
 
 
  Швидкість реакції мийниго засобу подвоюється при збільшенні температури на кожні 10°С.


  Де ефективно застосовувати ультразвукове очищення:
1. Очищення деталей від полірувальних паст;
2. Очищення деталей двигуна від нагару;
3. Очитування скляних прес-форм від нагару;
4. Очищення прессформ для тармоплатавтоматів;
5. Очищення ливарних форм від нагару;
6. Очищення багаторазових фільтрів;
7. Очищення прецизійних та дрібних елементів складної конфігурації.